محور تبریز پروژه دانشگاه استخوان دانشگاه

محور: تبریز پروژه دانشگاه استخوان دانشگاه بیمارستان بخش پیوند مغزو استخوان

گت بلاگز کرمان انجام عمل جراحی به روش مدیکال توراکوسکپی

برای نخستین بار در جنوب شرق کشور عمل جراحی به روش مدیکال توراکوسکپی امروز در مرکز آموزشی درمانی افضلی پور کرمان با موفقیت انجام شد.

انجام عمل جراحی به روش مدیکال توراکوسکپی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان و بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، عضو هیات علمی دانشگاه و فوق تخصص ریه در این رابطه گفت: روش جراحی مدیکال توراکوسکپی بر روی یک مرد جوان با موفقیت انجام شد.

دکتر احمد شفاهی افزود: این روش تشخیصی و درمانی جهت نخستین بار در کرمان انجام شده است و پیش از این فقط در پایتخت کشور عزیزمان ایران و به صورت محدود در استان های خراسان، اصفهان و یزد انجام می شده است است.
وی افزود : در این روش تشخیصی درمانی فرد به طور کامل بیهوش نمی شود، فقط جداره قفسه سینه وی به اندازه کوچک باز و سپس دستگاه وارد ریه فرد می شود و از جاهایی که مسئله دارد نمونه برداری صورت می گیرد.
به گفته وی در روش مدیکال توراکوسکپی احتمال به تشخیص رسیدن بیماری زیاد است.

وی اضافه کرد: طول وقت این روش 10 دقیقه و مدت وقت خوابیدن در بیمارستان نیز یک تا دو روز است.

عبارات مهم : شفاهی

دکتر شفاهی گفت: در روش پیشین که اکنون نیز مرسوم است فرد به طور کامل بیهوش می شود و ممکن است افرادی که بیماری زمینه ای دارند مشکلی برایشان پیش آید.
وی افزود: در روش مدیکال توراکوسکپی بار کاری جراح قفسه سینه نیز کمتر می شود.
وی ادامه داد: انجام این روش تشخیصی درمانی در کرمان باعث می شود که افراد جهت درمان بیماری خود به سایر استان ها نروند.
دکتر شفاهی با بیان این عنوان که پزشکان و اساتید گروه ریه دانشکده پزشکی دارای توانایی های بسیاری هستند گفت: اگر دانشگاه علوم پزشکی کرمان امکانات مورد نیاز را جهت بخش ریه فراهم کند بسیاری از امراض در استان درمان می شوند و نیازی به ارجاع بیمار به سایر استان ها نیست.
انتهای پیام/ح

واژه های کلیدی: شفاهی | پزشکی | کرمان | دانشگاه | جراحی | مدیکال توراکوسکپی | کرمان | افضلی پور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog