محور تبریز پروژه دانشگاه استخوان دانشگاه

محور: تبریز پروژه دانشگاه استخوان دانشگاه بیمارستان بخش پیوند مغزو استخوان

گت بلاگز مازندران تصویب طرح گردشگری آبی مازندران

کلیات نخستین طرح گردشگری آبی مازندران در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به تصویب رسید.

تصویب طرح گردشگری آبی مازندران

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اعلام کرد این طرح با عنوان مجموعه علمی، فناوری و گردشگری قرار است در سد سیاه بیشه مازندران به عنوان نخستین طرح آبی گردشگری استان اجرا شود.

طرح گردشگری آبی سید سیاه بیشه را بخش شخصی اجرا می کند ولی وزارت نیرو به عنوان بخش دولتی باید زیرساخت های مورد نیاز آن را فراهم کند.

تصویب طرح گردشگری آبی مازندران

در این طرح گردشگری 600 هکتاری امکاناتی نظیر مزرعه بادی، پارک کودک آبی، آب درمانی، پارک ماجراجویی ، صخره نوردی ، مرکز تفکر و تمرکز ذهنی ، بومگردی و بازی های زمستانی آینده نگری شده است است.

کارفرما و مدیر توسعه سد سیاه بیشه در این نشست گفت: سد سیاه بیشه به عنوان نخستین سد تلمبه ای کشور در 70 کیلومتری چالوس و 120 کیلومتری پایتخت کشور عزیزمان ایران و در محدود 2 منطقه حفاظت شده است البرز مرکزی و چهارباغ واقع شده است است .

علی اکبر صابری افزود: همجواری این سد با بزرگراه چالوس که مسیر عبور هر سال 13 میلیون مسافر است ، ظرفیت اجرای طرح گردشگری را جهت این مجموعه فراهم آورده است.

وی گفت : طرح گردشگری در سد سیاه بیشه به عنوان نخستین تجربه وزارت نیرو در زمینه گردشگری با این وسعت به شمار می رود.

کلیات نخستین طرح گردشگری آبی مازندران در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به تصویب رسید.

مدیر توسعه سد سیاه بیشه مازندران گفت: جهت اجرای طرح گردشگری این سد از فضاهایی که به خاطر اجرای سد خدشه دار شدند ، استفاده می شود.

وی وسعت فضای خدشه دار شده است جهت اجرای این سد را 170 هکتار اعلام کرد و افزود: این فضا مشمول بر معادن و تجهیز کارگاه های سد سازی است.

صابری گفت: علاوه بر امکانات گردشگری، نمایشگاه صنعت آب و برق، پارک موزه صنایع برق و سد سازی، پارک موزه انرژی های نو، دهکده سلامت، دهکده کوهستان و دهکده خیال و زمستان نیز در این طرح آینده نگری شده است است.

مدیر توسعه سد سیاه بیشه از این سد به عنوان نماد همت و اقتدار متخصصان ایرانی در ساخت سد نام برد و گفت: وجود چنین مجموعه نمایشگاهی به همراه گردشگری و تفریحی فرصتی را فراهم می آورد تا زمینه جهت نمایش فعالیت متخصصان ایرانی به مسئولان و مسافران خارجی فراهم شود.

صابری هزینه اجرای این طرح در قالب دو بسته دولتی و بخش شخصی اعلام کرد و گفت: در بخش دولتی که مبتنی بر تهیه و اجرای زیر ساخت هاست ، 100 میلیارد تومان اعتبار آینده نگری شده است است.

وی شرکت توسعه منابع آب و نیروی کشور عزیزمان ایران وابسته به وزارت نیرو را به عنوان متولی بخش دولتی و تامین کننده این اعتبار نام برد و افزود: همچنین در بخش سرمایه گذاری بخش شخصی نیز 350 میلیارد تومان اعتبار آینده نگری شده است است.

تصویب طرح گردشگری آبی مازندران

در این جلسه اعضای کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران کلیات طرح علمی، فناوری و گردشگری سیاه بیشه مصوب کردند تا جهت اجرا کارهای بعدی آن انجام شود.

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: گردشگری | گردشگری | مازندران | اجرای طرح | گردشگری آبی | استان مازندران | میراث فرهنگی | صنایع دستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog