محور تبریز پروژه دانشگاه استخوان دانشگاه

محور: تبریز پروژه دانشگاه استخوان دانشگاه بیمارستان بخش پیوند مغزو استخوان

گت بلاگز اخبار پزشکی صنعت دارو دچار پرسشها جدی شده است است / رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس اوضاع بازار داخلی دارو را نابسامان ارزیابی می‌کند و می‌گوید: «نمی‌توان پرسشها حوزه دارو را نادیده گرفت و وانمود کرد که همه چیز خو

صنعت دارو دچار پرسشها جدی شده است است / رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس: صنعت دارو دچار پرسشها جدی شده است است

عبارات مهم : دارویی

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس اوضاع بازار داخلی دارو را نابسامان ارزیابی می کند و می گوید: «نمی توان پرسشها حوزه دارو را نادیده گرفت و وانمود کرد که همه چیز خوب هست. با وجود اینکه در سال گذشته هم مجلس و هم دولت تلاش های زیادی در حوزه تأمین مطالبات صنعت دارو اعم از بخش توزیع و تولید انجام دادند ولی متأسفانه شاهد حرکت رو به جلوی این صنعت نبوده ایم.»

به گزارش اعتماد آنلاین، از زمانی که قیمت دلار شروع به زیاد کردن ناگهانی کرد، نگرانی ها از کمبود یا گرانی دارو هم شدت یافتن شد. این موضوعی است که وزارت بهداشت و شرکت غذا و دارو تلاش زیادی کردند که آن را کتمان کنند ولی کمبود بعضی داروها، آن هم داروهای خاص و زیاد کردن قیمت بعضی دیگر قابل پنهان کاری نبود.

صنعت دارو دچار پرسشها جدی شده است است / رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس

در نهایت سخنگوی شرکت غذا و دارو اعلام کرد که قیمت زیاد کردن قیمت دارو حداکثر ۹ درصد خواهد بود و همین مقدار زیاد کردن هم به عهده بیمه ها گذاشته خواهد شد. با این وجود همایون هاشمی، مدیر فراکسیون غذا و داروی مجلس، در گفت وگو با اعتمادآنلاین پرده از پرسشها عدیده در صنعت داخلی دارو بر می دارد. او می گوید: «نمی توان پرسشها حوزه دارو را نادیده گرفت و وانمود کرد که همه چیز خوب هست. با وجود اینکه در سال گذشته هم مجلس و هم دولت تلاش های زیادی در حوزه تأمین مطالبات صنعت دارو اعم از بخش توزیع و تولید انجام دادند ولی متأسفانه شاهد حرکت رو به جلوی این صنعت نبوده ایم.»

او نوسانات ارز را هم یکی از پرسشها این حوزه می داند و می گوید: «این نوسانات نه تنها در زمینه واردات دارو مسئله ساز می شود بلکه می تواند به صنعت داخلی دارو هم لطمه وارد کند. از طرفی تصمیم های نادرست، برخوردهای سلیقه ای و واکنش‌ها دوگانه شرکت غذا و دارو هم باعث شده است که فعالان این حوزه آسیب جدی ببینند.»

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس اوضاع بازار داخلی دارو را نابسامان ارزیابی می‌کند و می‌گوید: «نمی‌توان پرسشها حوزه دارو را نادیده گرفت و وانمود کرد که همه چیز خو

هاشمی ادامه می دهد: «بر اساس گزارش هایی که به دستمان رسیده در حال حاضر بسیاری از توزیع کنندگان می خواهند فعالیت ارزش را متوقف کنند؛ همین عنوان می تواند به گردش صنعت دارو صدمه بزند.»

او به مطالبات فعالان حوزه دارو از بیمه ها و وزارت بهداشت اشاره می کند و می گوید: «صنایع دارویی، تجهیزات پزشکی و محصولات مصرفی رقمی بیش از ۸ هزار میلیارد تومان از بخش های متفاوت اعم از بیمه ها و وزارت بهداشت مطالبه دارند که پرداخت نشده هست. این ها مشکلاتی هستند که از سال ۹۶ به امسال انتقال یافته شده است و در کنار نوسانات بازار ارز می توانند صنعت دارو را زمین بزنند.»

واژه های کلیدی: دارویی | بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog